Croatia Airlines u svibnju povećava broj operacija, uvode se linije iz Splita i Dubrovnika
Hrvatski nacionalni avioprijevoznik objavio je danas mrežu destinacija prema kojima kompanija planira prometovati u svibnju. Radi se o značajno većem broju najavljenih letova u odnosu na prethodne mjesece.
Croatia Airlines danas je objavila planirani red letenja za svibanj. Uz 13 međunarodnih linija iz zagrebačke zračne luke, kompanija će prometovati na 5 međunarodnih linija iz Splita te na jednoj liniji iz Zračne luke Dubrovnik.
13 linija iz Zagreba
Croatia Airlines u svibnju nastavlja obavljati redovan međunarodni promet prema 13 europskih destinacija. Nastavljaju se svakodnevni letovi prema Amsterdamu, kao i više dnevnih letova prema Frankfurtu.
Kompanija će nastaviti prometovati i prema sljedećim odredištima, s time da se od sredine svibnja planira veći broj operacija:
Munchen - od 20. svibnja dva puta tjedno, utorkom i četvrtkom,
Beč - od 17. svibnja tri puta tjedno, ponedjeljkom, utorkom i nedjeljom,
Brussels - od 17. svibnja tri puta tjedno, ponedjeljkom, srijedom i nedjeljom,
Dublin - od 27. svibnja dva puta tjedno, četvrtkom i nedjeljom,
Kopenhagen - od 10.svibnja četiri puta tjedno, ponedjeljkom, srijedom, petkom i nedjeljom,

London - od 07. svibnja dva puta tjedno, ponedjeljkom i petkom,
Pariz - od 02. svibnja tri puta tjedno, utorkom, četvrtkom i nedjeljom,
Rim - od 02. svibnja četiri puta tjedno, ponedjeljkom, četvrtkom, petkom i nedjeljom,
Sarajevo - od 11. svibnja četiri puta tjedno, utorkom, četvrtkom, petkom i nedjeljom,
Skoplje - od 17. svibnja tri puta tjedno, ponedjeljkom, srijedom i petkom,
Zurich - od 17. svibnja svakodnevno.
Split dobiva veći broj međunarodnih linija
Pored postojećih međunarodnih linija prema Rimu, Frankfurtu i Munchenu, Croatia Airlines će pri kraju svibnja obnoviti promet na još tri sezonske linije prema sljedećim odredištima:
Beč - od 22. svibnja, subotom,
London - od 29. svibnja, subotom. Od lipnja dodatni letovi petkom i ponedjeljkom,
Zurich - od 22. svibnja, subotom.

Na postojeće tri linije Croatia Airlines će prometovati prema sljedećem rasporedu:
Rim - od 02. svibnja četiri puta tjedno, ponedjeljkom, četvrtkom, petkom i nedjeljom,
Frankfurt - tri puta tjedno, srijedom, subotom i nedjeljom, od kraja svibnja svakodnevno,
Munchen - od 14. svibnja četiri puta tjedno, ponedjeljkom, petkom, subotom i nedjeljom.
Ponovno se uvodi linija Dubrovnik - Frankfurt
U drugoj polovici svibnja, od petka, 21.05., Croatia Airlines ponovno će prometovati na redovnoj međunarodnoj liniji između Dubrovnika i Frankfurta. Do kraja svibnja najavljena su dva leta tjedno, petkom i nedjeljom.
Red letenja Croatia Airlinesa za svibanj izgleda daleko bolje u odnosu na prethodne mjesece. Na gotovo svim linijama doći će do povećanja broja tjednih frekvencija, a posebno treba istaknuti uvođenje još tri linije prema splitskoj zračnoj luci kao i redovne letove na liniji između Dublina i Zagreba.